RQ73C2A82R5BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RQ73C2A82R5BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RQ73C2A82R5BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RQ73C2A82R5BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C2A82R5BTDF
Beskrivelse
RQ 0805 82R5 0.1% 10PPM 1K RL
Detaljeret beskrivelse
82.5 Ohms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)