RQ73C2A100KBTD
DigiKeys varenummer
A140793TR-ND - Tape & Reel (TR)
A140793CT-ND - Afskåret tape (CT)
A140793DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C2A100KBTD
Beskrivelse
RES 100 KOHMS 0.1% 1/5W 0805
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±0,1% 0,2W, 1/5W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RQ73C2A100KBTD Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)