RQ73C1J60K4BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RQ73C1J60K4BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RQ73C1J60K4BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RQ73C1J60K4BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C1J60K4BTDF
Beskrivelse
RQ 0603 60K4 0.1% 10PPM 1K RL
Detaljeret beskrivelse
60.4 kOhms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)