RQ73C1J40R2BTD
DigiKeys varenummer
A139799TR-ND - Tape & Reel (TR)
A139799CT-ND - Afskåret tape (CT)
A139799DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C1J40R2BTD
Beskrivelse
RES 40.2 OHMS 0.1% 1/6W 0603
Detaljeret beskrivelse
40.2 Ohms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RQ73C1J40R2BTD Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,024" (0,60mm)