RQ73C1E4K02BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RQ73C1E4K02BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RQ73C1E4K02BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RQ73C1E4K02BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C1E4K02BTDF
Beskrivelse
RQ 0402 4K02 0.1% 10PPM 1K RL
Detaljeret beskrivelse
4.02 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)