RQ73C1E26K7BTD
DigiKeys varenummer
A140573TR-ND - Tape & Reel (TR)
A140573CT-ND - Afskåret tape (CT)
A140573DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C1E26K7BTD
Beskrivelse
RES 26.7 KOHMS 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
26.7 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200 Tyndfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
RQ73C1E26K7BTD Modeller
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)