RQ73C1E10KBTDF
DigiKeys varenummer
1712-RQ73C1E10KBTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RQ73C1E10KBTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RQ73C1E10KBTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RQ73C1E10KBTDF
Beskrivelse
RQ 0402 10K 0.1% 10PPM 1K RL
Producentens standard leveringstid
18 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
10 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tyndfilm
Funktioner
Anti-svovl, Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)