RP73PF2A47K5BTDF
DigiKeys varenummer
A110704TR-ND - Tape & Reel (TR)
A110704CT-ND - Afskåret tape (CT)
A110704DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF2A47K5BTDF
Beskrivelse
RES SMD 47.5K OHM 0.1% 1/4W 0805
Producentens standard leveringstid
12 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
47.5 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF2A47K5BTDF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)