RP73PF2A1K02BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RP73PF2A1K02BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73PF2A1K02BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RP73PF2A1K02BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF2A1K02BTDF
Beskrivelse
RES SMD 1.02K OHM 0.1% 1/4W 0805
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.02 kOhms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF2A1K02BTDF Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)