RP73PF1J3K01BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RP73PF1J3K01BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73PF1J3K01BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RP73PF1J3K01BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF1J3K01BTDF
Beskrivelse
RES SMD 3.01K OHM 0.1% 1/6W 0603
Producentens standard leveringstid
10 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
3.01 kOhms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF1J3K01BTDF Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)