RP73PF1J17R8BTDF
DigiKeys varenummer
A109940TR-ND - Tape & Reel (TR)
A109940CT-ND - Afskåret tape (CT)
A109940DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF1J17R8BTDF
Beskrivelse
RES SMD 17.8 OHM 0.1% 1/6W 0603
Detaljeret beskrivelse
17.8 Ohms ±0,1% 0,167W, 1/6W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF1J17R8BTDF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)