RP73PF1E93K1BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RP73PF1E93K1BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73PF1E93K1BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RP73PF1E93K1BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF1E93K1BTDF
Beskrivelse
RES 93.1K OHM 0.1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
93.1 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF1E93K1BTDF Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)