RP73PF1E45R3BTDF
DigiKeys varenummer
1712-RP73PF1E45R3BTDFTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RP73PF1E45R3BTDFCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RP73PF1E45R3BTDFDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF1E45R3BTDF
Beskrivelse
RES 45.3 OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
45.3 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF1E45R3BTDF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)