RP73PF1E11K5BTDF
DigiKeys varenummer
RP73PF1E11K5BTDF-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RP73PF1E11K5BTDF
Beskrivelse
RES 11.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Detaljeret beskrivelse
11.5 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73PF1E11K5BTDF Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,014" (0,35mm)