RP73D2B18R7BTG
DigiKeys varenummer
RP73D2B18R7BTG-ND
Producenter
Producentens varenummer
RP73D2B18R7BTG
Beskrivelse
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
18.7 Ohms ±0,1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73D2B18R7BTG Modeller
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Emballage
Strip
Størrelse/dimension
0,120" L x 0,061" B (3,05mm x 1,55mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)