RP73D2A27R4BTG
DigiKeys varenummer
RP73D2A27R4BTG-ND
Producenter
Producentens varenummer
RP73D2A27R4BTG
Beskrivelse
RES SMD 27.4 OHM 0.1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
27.4 Ohms ±0,1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RP73D2A27R4BTG Modeller
Temperaturkoefficient
±15ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0805 (2012 metrisk)
Emballage
Strip
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)