RN73C2A9K09BTG
DigiKeys varenummer
RN73C2A9K09BTG-ND
Producenter
Producentens varenummer
RN73C2A9K09BTG
Beskrivelse
RES SMD 9.09KOHM 0.1% 1/10W 0805
Detaljeret beskrivelse
9.09 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RN73C2A9K09BTG Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0805 (2012 metrisk)
Emballage
Strip
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)