RN73C2A47R5BTDF
DigiKeys varenummer
A103451TR-ND - Tape & Reel (TR)
A103451CT-ND - Afskåret tape (CT)
A103451DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RN73C2A47R5BTDF
Beskrivelse
RES SMD 47.5 OHM 0.1% 1/10W 0805
Detaljeret beskrivelse
47.5 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RN73C2A47R5BTDF Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0805 (2012 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)