RN73C2A162RBTG det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Stackpole Electronics Inc
På lager: 0
Datablad
Direkte
Stackpole Electronics Inc
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Susumu
Opgradering
Susumu
162 Ohms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
RN73C2A162RBTG
DigiKeys varenummer
A105829-ND
Producenter
Producentens varenummer
RN73C2A162RBTG
Beskrivelse
RES SMD 162 OHM 0.1% 1/10W 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
RN73C2A162RBTG Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Emballage
Strip
Leverandørs enhedspakning
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)