RN73C2A147KBTD
DigiKeys varenummer
RN73C2A147KBTD-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
RN73C2A147KBTD
Beskrivelse
RES SMD 147K OHM 0.1% 1/10W 0805
Detaljeret beskrivelse
147 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
RN73C2A147KBTD Modeller
Temperaturkoefficient
±10ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)