RLP73N2BR091JTD
DigiKeys varenummer
A109841TR-ND - Tape & Reel (TR)
A109841CT-ND - Afskåret tape (CT)
A109841DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RLP73N2BR091JTD
Beskrivelse
RES 0.091 OHM 5% 1/2W 1206
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
91 mOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RLP73N2BR091JTD Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)