RLP73N2BR051JTD
DigiKeys varenummer
A109835CT-ND - Afskåret tape (CT)
A109835DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RLP73N2BR051JTD
Beskrivelse
RES 0.051 OHM 5% 1/2W 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
51 mOhms ±5% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RLP73N2BR051JTD Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)