RLP73N2AR12JTD
DigiKeys varenummer
A109795CT-ND - Afskåret tape (CT)
A109795DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RLP73N2AR12JTD
Beskrivelse
RES 0.12 OHM 5% 1/4W 0805
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 mOhms ±5% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RLP73N2AR12JTD Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)