RLP73N1JR12JTD
DigiKeys varenummer
A109760CT-ND - Afskåret tape (CT)
A109760DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RLP73N1JR12JTD
Beskrivelse
RES 0.12 OHM 5% 1/8W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 mOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RLP73N1JR12JTD Modeller
Temperaturkoefficient
±300ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)