RLC73K3AR402FTDG
DigiKeys varenummer
1712-RLC73K3AR402FTDGTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-RLC73K3AR402FTDGCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-RLC73K3AR402FTDGDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RLC73K3AR402FTDG
Beskrivelse
RLC73K 3A R402 1% 2K RL
Detaljeret beskrivelse
402 mOhms ±1% 1W Chipmodstand 2512 (6332 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
2512 (6332 metrisk)
Størrelse/dimension
0,250" L x 0,122" B (6,35mm x 3,10mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,028" (0,70mm)