RL73K2AR12JTD
DigiKeys varenummer
A138765TR-ND - Tape & Reel (TR)
A138765CT-ND - Afskåret tape (CT)
A138765DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
RL73K2AR12JTD
Beskrivelse
RES 0.12 OHM 5% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
13 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
120 mOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Strømregistrering Tykfilm
EDA/CAD-modeller
RL73K2AR12JTD Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)