CRGV0603F150K
DigiKeys varenummer
CRGV0603F150K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRGV0603F150K
Beskrivelse
RES SMD 150K OHM 1% 1/10W 0603
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
150 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRGV0603F150K Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 125°C
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)