CRGP1206F100K
DigiKeys varenummer
A130562TR-ND - Tape & Reel (TR)
A130562CT-ND - Afskåret tape (CT)
A130562DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRGP1206F100K
Beskrivelse
RES 100K OHM 1% 1/2W 1206
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±1% 0,5W, 1/2W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRGP1206F100K Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Modstandsdygtig over for impulser
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)