CRGH0805F8K87
DigiKeys varenummer
CRGH0805F8K87-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRGH0805F8K87
Beskrivelse
RES 8.87K OHM 1% 1/3W 0805
Detaljeret beskrivelse
8.87 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRGH0805F8K87 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)