CRGH0805F1K91
DigiKeys varenummer
CRGH0805F1K91-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRGH0805F1K91
Beskrivelse
RES 1.91K OHM 1% 1/3W 0805
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.91 kOhms ±1% 0,333W, 1/3W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200 Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRGH0805F1K91 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)