CRGCQ1206F27R
DigiKeys varenummer
A129791TR-ND - Tape & Reel (TR)
A129791CT-ND - Afskåret tape (CT)
A129791DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRGCQ1206F27R
Beskrivelse
RES 27 OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
27 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRGCQ1206F27R Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)