CRGCQ1206F1K2
DigiKeys varenummer
A129811TR-ND - Tape & Reel (TR)
A129811CT-ND - Afskåret tape (CT)
A129811DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRGCQ1206F1K2
Beskrivelse
RES 1.2K OHM 1% 1/4W 1206
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
1.2 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
Datablad
 Datablad
EDA/CAD-modeller
CRGCQ1206F1K2 Modeller
Funktioner
Automotive AEC-Q200, Fugtresistent
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)