CRGCQ0805F390K
DigiKeys varenummer
A129780TR-ND - Tape & Reel (TR)
A129780CT-ND - Afskåret tape (CT)
A129780DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRGCQ0805F390K
Beskrivelse
RES 390K OHM 1% 1/8W 0805
Producentens standard leveringstid
17 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
390 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Automotive AEC-Q200, Fugtresistent Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRGCQ0805F390K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)