CRG1206F9K1 det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Bourns Inc.
På lager: 36.520
Datablad
Direkte
Vishay Dale
På lager: 31.197
Datablad
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
Opgradering
Vishay Dale
Opgradering
Similar
YAGEO
Similar
Panasonic Industry
YAGEO
9.1 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG1206F9K1
DigiKeys varenummer
CRG1206F9K1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG1206F9K1
Beskrivelse
RES SMD 9.1K OHM 1% 1/4W 1206
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG1206F9K1 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
1206 (3216 metrisk)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)