CRG1206F390K
DigiKeys varenummer
CRG1206F390K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG1206F390K
Beskrivelse
RES SMD 390K OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
390 kOhms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG1206F390K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)