CRG1206F180R
DigiKeys varenummer
1712-CRG1206F180RTR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRG1206F180RCT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-CRG1206F180RDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRG1206F180R
Beskrivelse
RES SMD 180 OHM 1% 1/4W 1206
Detaljeret beskrivelse
180 Ohms ±1% 0,25W, 1/4W Chipmodstand 1206 (3216 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG1206F180R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
1206 (3216 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,122" L x 0,061" B (3,10mm x 1,55mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)