CRG0805J100K
DigiKeys varenummer
CRG0805J100K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0805J100K
Beskrivelse
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
100 kOhms ±5% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG0805J100K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)