CRG0805F68R
DigiKeys varenummer
A126383TR-ND - Tape & Reel (TR)
A126383CT-ND - Afskåret tape (CT)
A126383DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRG0805F68R
Beskrivelse
RES SMD 68 OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
68 Ohms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG0805F68R Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)