CRG0805F1K5
DigiKeys varenummer
A106057TR-ND - Tape & Reel (TR)
A106057CT-ND - Afskåret tape (CT)
A106057DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRG0805F1K5
Beskrivelse
RES SMD 1.5K OHM 1% 1/8W 0805
Detaljeret beskrivelse
1.5 kOhms ±1% 0,125W, 1/8W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG0805F1K5 Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0805 (2012 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)