CRG0603J12K det er forældet og fremstilles ikke længere.
Vishay Dale
På lager: 48.165
Datablad
Direkte
Panasonic Industry
På lager: 17.586
Datablad
Stackpole Electronics Inc
Opgradering
Panasonic Industry
Opgradering
YAGEO
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
Similar
12 kOhms ±5% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG0603J12K
DigiKeys varenummer
CRG0603J12K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603J12K
Beskrivelse
RES SMD 12K OHM 5% 1/10W 0603
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG0603J12K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)