CRG0603F8K2
DigiKeys varenummer
1712-CRG0603F8K2TR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRG0603F8K2CT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-CRG0603F8K2DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603F8K2
Beskrivelse
RES SMD 8.2K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
8.2 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG0603F8K2 Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)