CRG0603F47K/10 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TE Connectivity Passive Product
På lager: 12.361
Datablad
Parametrisk ækvivalent
På lager: 475.880
Datablad
Direkte
Vishay Dale
Direkte
Stackpole Electronics Inc
YAGEO
YAGEO
På lager: 618
Cal-Chip Electronics, Inc.
Bourns Inc.
Vishay Dale
TE Connectivity
TE Connectivity
47 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG0603F47K/10
DigiKeys varenummer
CRG0603F47K/10-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603F47K/10
Beskrivelse
RES SMD 47K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG0603F47K/10 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)