CRG0603F300R
DigiKeys varenummer
CRG0603F300R-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603F300R
Beskrivelse
RES SMD 300 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
300 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG0603F300R Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)