CRG0603F240K kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Dale
På lager: 13.395
Datablad
Direkte
Stackpole Electronics Inc
På lager: 188.696
Datablad
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
240 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG0603F240K
DigiKeys varenummer
CRG0603F240K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603F240K
Beskrivelse
RES SMD 240K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG0603F240K Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)