CRG0603F18R kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Parametrisk ækvivalent
TE Connectivity Passive Product
På lager: 26.290
Datablad
Opgradering
YAGEO
På lager: 20.933
Datablad
Opgradering
Stackpole Electronics Inc
Parametrisk ækvivalent
YAGEO
Vishay Dale
Vishay Dale
TE Connectivity
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Kamaya Inc.
Kamaya Inc.
18 Ohms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG0603F18R
DigiKeys varenummer
CRG0603F18R-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603F18R
Beskrivelse
RES SMD 18 OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG0603F18R Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Emballage
Tape & Reel (TR)
Pakke/hus
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)