CRG0603F16K kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Vishay Dale
På lager: 58.324
Datablad
Direkte
Stackpole Electronics Inc
På lager: 28.742
Datablad
Similar
YAGEO
Similar
YAGEO
Bourns Inc.
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
16 kOhms ±1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG0603F16K
DigiKeys varenummer
CRG0603F16K-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0603F16K
Beskrivelse
RES SMD 16K OHM 1% 1/10W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG0603F16K Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Størrelse/dimension
0,063" L x 0,031" B (1,60mm x 0,80mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)