CRG0402J27R det er forældet og fremstilles ikke længere.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Opgradering
Panasonic Industry
På lager: 157.144
Datablad
Opgradering
Panasonic Industry
På lager: 2.537
Datablad
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Stackpole Electronics Inc
Stackpole Electronics Inc
Similar
Bourns Inc.
Similar
Vishay Dale
Vishay Dale
27 Ohms ±5% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
CRG0402J27R
DigiKeys varenummer
CRG0402J27R-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CRG0402J27R
Beskrivelse
RES SMD 27 OHM 5% 1/16W 0402
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CRG0402J27R Modeller
Temperaturkoefficient
±200ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Serie
Pakke/hus
0402 (1005 metrisk)
Varestatus
Forældet
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)