CRG0402F5K6
DigiKeys varenummer
1712-CRG0402F5K6TR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CRG0402F5K6CT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-CRG0402F5K6DKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CRG0402F5K6
Beskrivelse
RES SMD 5.6K OHM 1% 1/16W 0402
Producentens standard leveringstid
15 uger
Kundereference
Detaljeret beskrivelse
5.6 kOhms ±1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0402 (1005 metrisk) Tykfilm
EDA/CAD-modeller
CRG0402F5K6 Modeller
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0402 (1005 metrisk)
Emballage
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,039" L x 0,020" B (1,00mm x 0,50mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,016" (0,40mm)