CPF0805B1K5E
DigiKeys varenummer
1712-CPF0805B1K5ETR-ND - Tape & Reel (TR)
1712-CPF0805B1K5ECT-ND - Afskåret tape (CT)
1712-CPF0805B1K5EDKR-ND - Digi-Reel®
Producenter
Producentens varenummer
CPF0805B1K5E
Beskrivelse
RES SMD 1.5K OHM 0.1% 1/10W 0805
Detaljeret beskrivelse
1.5 kOhms ±0,1% 0,1W, 1/10W Chipmodstand 0805 (2012 metrisk) Tyndfilm
EDA/CAD-modeller
CPF0805B1K5E Modeller
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Mfr
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
Tape & Reel (TR)
Afskåret tape (CT)
Digi-Reel®
Størrelse/dimension
0,079" L x 0,049" B (2,00mm x 1,25mm)
Modstand
Højde - Monteret (maks.)
0,026" (0,65mm)