CPF0603B2K74E1 kan bestilles, men er normalt ikke på lager.
Tilgængelige erstatningsvarer:
Direkte
Stackpole Electronics Inc
På lager: 0
Datablad
Opgradering
Panasonic Industry
På lager: 19.885
Datablad
Opgradering
Vishay
Vishay
Susumu
Susumu
YAGEO
2.74 kOhms ±0,1% 0,063W, 1/16W Chipmodstand 0603 (1608 metrisk) Tyndfilm
Billedet er kun en repræsentation. Nøjagtige specifikationer skal indhentes fra databladet.
TE Connectivity RN73 and CPF Thin Film Precision Resistors | Digi-Key Daily
CPF0603B2K74E1
DigiKeys varenummer
CPF0603B2K74E1-ND - Tape & Reel (TR)
Producenter
Producentens varenummer
CPF0603B2K74E1
Beskrivelse
RES SMD 2.74KOHM 0.1% 1/16W 0603
Detaljeret beskrivelse
EDA/CAD-modeller
CPF0603B2K74E1 Modeller
Kategori
Sammensætning
Mfr
Temperaturkoefficient
±25ppm/°C
Serie
Driftstemperatur
-55°C – 155°C
0603 (1608 metrisk)
Varestatus
Aktiv
Leverandørs enhedspakning
Modstand
Størrelse/dimension
0,061" L x 0,031" B (1,55mm x 0,80mm)
Tolerance
Højde - Monteret (maks.)
0,022" (0,55mm)